apríl 10, 2017

100% whey protein professional od Scitec Nutrition

Chcete kvalitný srvátkový proteín len neviete aký a kde ho hľadať? Prečítajte si túto recenziu o 100% whey protein professional a možno zistíte, že tento srvátkový proteín od firmy Scitec Nutrition je to čo práve potrebujete. Nepoznáte túto značku?

Čo znamená, ak je proteín srvátkový?

Srvátka tvorí zhruba 20 % bielkovín mlieka a vzniká pri výrobe syra. Srvátka sa následne spracuje a podľa spôsobu spracovania ju delíme na srvátkový koncentrát, srvátkový izolát a srvátkový hydrolyzát. Srvátkový proteín patrí k najpredávanejším typom proteínu nakoľko sa dobre vstrebáva a trávi.

Čo môžem očakávať od 100% whey protein professional?

100% Whey Protein Professional prispieva k zvyšovaniu svalovej hmoty a tiež k jej udržiavaniu. Všetko však závisí aj od vašej celkovej životosprávy a stanovených cieľov, pretože ako je známe, tak veľká časť výsledkov cvičenia je závislá práve od stravovania.

Kvalitatívna hodnota proteínu

100% Whey Protein Professional obsahuje približne 73% bielkovín
100% whey protein professional

100% Whey Protein Professional obsahuje približne 73% bielkovín. Prečo píšem, že približne? Pretože ak ste jeden z ľudí, ktorý váži každé jedlo na konkrétne gramy, tak by ste mali vedieť, že zloženie sa môže mierne líšiť v závislosti od príchute. Proteín obsahuje srvátkový koncentrát a srvátkový izolát, ale čo je škoda, že výrobca neuvádza  pomer koncentrátu a izolátu.

Tieto proteíny zabezpečujú pre organizmus všetky typy aminokyselín vrátane 9-tich aminokyselín, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť a ktoré je nutné prijať v strave.

Plusom pre takéto proteíny je, že obsahujú aj zmes tráviacich enzýmov Bromelain a Papain.

Spôsob používania

100% whey protein professional môžete užívať 1 až 3 krát denne v závislosti od Vášho príjmu bielkovín. Odporúčame však užiť minimálne 1 dávku po tréningu, pretože počas tréningu váš organizmus spaľuje obrovské množstvo živín, ktoré môžete efektívne doplniť proteínom.
Dávkovanie je veľmi jednoduché. Rozmiešame 1 dávku približne v 250 ml. vody alebo nízkotučného mlieka, ale voda lepšie viaže jednotlivé živiny, takže ak ste ochotní na úkor chutnosti použiť vodu, tak smelo do toho. Každopádne ani pri zmiešaní s vodou sa chuť výrazne nestráca a netvoria sa žiadne hrudky.

Cena – Kvalita

Myslíme si, že 100% Whey Protein Professional patrí ku kvalitnejším proteínom a splnil by očakávania nejedného aktívneho športovca. Veľmi zaujímavá je aj cena, ktorá si myslíme že je na strednej úrovni medzi proteínmi a je patričná k jeho kvalite. Ak ste ho ešte nevyskúšali, tak práve nastal čas 🙂

Vyskúšali ste už niektorý z proteínov od Scitec Nutrition? Aké sú vaše najobľúbenejšie príchute a značky? Dajte nám vedieť a my Vám prichystáme súťaže a sortiment podľa vašich predstáv.

 

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *