16 apríla, 2017

5 tipov pre začiatočníkov v Crossfite

Zaujíma vás crossfit a neviete ako začať? Obávate sa náročnosti a bolesti, ktoré so sebou námaha pri cvičení prináša? Pripravili sme si pre vás 5 užitočných tipov pred tým ako s crossfitom začnete.

Je to o vás

Často používanou frázou, ktorú započujete, keď sa povie Crossfit je: lepšie než včera. Znamená zo, že súťažite sám so sebou, aby ste sa deň čo deň mohli zlepšovať. Aj napriek tomu, že sa vykonáva crossfit v skupinách cvičiacich, je hlavným cieľom každého z nich podať maximálny výkon a zlepšiť sa každým jedným cvičením. Samozrejme, môžete sa namotivovať a súťažiť s ostatnými, ale to nie je podstatou crossfitu.

crossfit
V crossfite môžete dosiahnuť úžasné výsledky.

Nebojte sa pýtať

Vždy keď prídete do nového prostredia, medzi nových ľudí za účelom vykonávania činnosti, v ktorej ste úplným nováčikom, je dôležité sa pýtať a to dovtedy, kým si nie ste úkonmi a vecami okolo vás istí. Medzi dôležité veci, ktoré je potrebné si zistiť sú napríklad možnosti individuálnych hodín, certifikované oprávnenie učiteľa crossfitu, členské možnosti, výhody a nevýhody, prípadne vaša forma (ako často cvičíte, vaše fyzické schopnosti a možnosti, či zdravotné problémy). Pýtajte sa skutočne na čokoľvek, čo vám napadne. Nie je hanbou nevedomosť, ale potláčanie vedomosti.

Pomaly ďalej zájdeš

Musíte si uvedomiť, že na prvých cvičeniach nebudete Rambom a ani Terminátorom. Hoci, priznajme si, bolo by to príjemné, ale žiaľ nie príliš reálne. Preto je dobré si určiť pred každým cvičením škálu cvikov, čo do počtu i náročnosti, a upraviť si cvičebný plán tak, aby ste ho zvládali. Samozrejme, čím viac zvládnete, tým si škálu náročnosti zvýšite. Nezabúdajte ale na fakt, že to môže trvať mesiace.

Crossfit nie je nikdy jednoduchý

Vaše šortky budú vždy napnuté na maximum. To je vec, na ktorú je potrebné sa psychicky pripraviť. Crossfit totižto postupom času nebude jednoduchší, len si na náročnosť postupne začnete zvykať. Preto platí základný poznatok, a tým je fakt, že fyzická bolesť vám dáva najavo rast a spevňovanie vášho tela. Pretože keď nebolí, tak nerastie.

crossfit
Pri crossfite sa stretnete s mnohými zaujímavými cvikmi

Vždy máte na výber

Áno, my vieme. Zájsť si do „mekáča“ na chutný polotovar, prípadne presedieť v krčme niekoľko hodín denne, alebo utrácať na nové módne trendy je vždy jednoduchšie ako robiť niečo pre svoje telo a zdravie. Je na vás, či peniaze, ktoré inak míňate na hore uvedené veci, nebudete radšej míňať na niečo zmysluplnejšie, ako napr. športové oblečenie, fitness oblečenie, legíny na cvičenie, prípadne kúpu fitlopty. Vedzte, že základné cviky crossfitu môžete vykonávať aj doma. Nie je nič jednoduchšie ako si v prostredí vlastnej domácnosti zapnúť youtube a cvičiť, tak ako vám to vyhovuje.

 

Čo si myslíte o crossfite vy? Napíšte nám to, či už to milujete, alebo nenávidíte.

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.

Pridaj komentár