10 mája, 2019

Fitlopta je skvelá na cvičenie, ale aj do kancelárie

Prečo je fitlopta tak skvelá pomôcka?

Tréningový systém založený na loptách akou je aj fitlopta, pomáha posilňovať a spevňovať svaly na bruchu, zadku, chrbte či stehnách. Fitlopta poskytuje vynikajúce cvičenie ktoré posilňuje nie len vaše jadro ale aj lepšie držanie tela či ladenie tela.

Fitlopta poskytuje vynikajúce cvičenie ktoré posilňuje telo
Fitlopty sú svelá fitness pomôcka

Pre koho je fitplopta určená?

Fitlopta je preto tak skvelá, pretože je určená naozaj každému. V závislosti od typu lopty môže na nej cvičiť človek s obezitou, tehotné ženy, deti ale aj staršie osoby. Fitlopty posilňujú vašu rovnováhu, oblasti brucha, chrbát aj nohy. Fitlopta sa takisto často využíva aj pri rehabilitácií alebo po úrazoch.

Skvelá alternatíva namiesto kancelárskej stoličky
. Sedenie na fitlopte vyžaduje, aby ste zapájali chrbtové a brušné svaly. Zlepšujete tým držanie tela a rovnováhu.

Fitlopta je výborná alternatíva namiesto kancelárskej stoličky
Fitlopta je skvelá pomôcka aj do kancelárie

Fitlopta je skvelý pomocník aj pri pôrode. V tomto kontexte nazývaný „pôrodná guľa“, sedenie na fitlopte je pohodlné pre tehotné ženy a pomáha pri umiestnení plodu. Sedenie na lopte a šetrné hojdanie bokov tiež pomáha pri kontrakciách počas práce a uľahčuje prirodzený proces narodenia.

Detské fitness alebo deti so špeciálnymi potrebami. Deti sa milujú hrať s loptami! Súčasne sa ukázalo, že lopty sa osvedčili pri včasnom rozvoji vzdelávania, didaktických reakciách, rozvoji motorických zručností, koordinácii a sebavedomí.

Fyzioterapia a rehabilitácia: Používa sa na rozvoj rovnováhy, sily, koordinácie, stabilizácie.

Fitlopta sa používa na rozvoj rovnováhy, sily, koordinácie, stabilizácie.
Fitlopty sa používajú aj pri rehabilitácií

 

Ďalšie výhody fitlopty

– Cvičenia aj pre obéznych
– Zvýšenie svalovej sily
– Spevnenie jadra
– Lepšia flexibilita
– Zmierňuje bolesti
– Spevnenie chrbta
– Lepšie držanie tela

Pýtate sa, aké vybavenie budete ešte k fitlopte potrebovať?

Odpoveď je, že žiadne. Všetko čo budete potrebovať je len priestor. Pohodlne si zacvičíte či už v pohodlí domova alebo v kancelárií. Jediné čo naozaj potrebujete je voda, prípadne obuv a dobrá nálada.

História fitlopty

Prvé použitie lôpt  ‘Swiss Ball’ alebo ‘Pezzi Ball’  bolo v roku 1963, ktoré boli navrhnuté a používané neuroterapeutmi pre novorodencov a dojčatá. Guličky boli použité na liečbu dospelých s ortopedickými problémami. Vzhľadom na ich dokázaný úspech, pezzi gule boli nakoniec použité v atletickom tréningu a alternatívnych terapiách, kde nestabilita lopty z neho robí ideálnu fitness pomôcku pre zapojenie viacerých svalov bez zvýšenia celkovej záťaže.

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.