6 mája, 2019

Fitness opasok na cvičenie vám pomôže zvýšiť výkon

Treba používať fitness opasok pri cvičení?

Pre mnohých je táto otázka stále veľká dilema. Pri klasickom posilňovaní vo fitness centre alebo domácich cvičeniach, zvyčajne fitness opasok nepotrebujete. Ale nájdu sa aj cviky pri ktorých túto fitness pomôcku oceníte. Medzi takéto cviky patria zvyčajne drep, mŕtvy ťah alebo podobné vzpieračské cviky.

Prečo začať používať fitness opasok?

Pretože opasok na cvičenie  nie len že drží chrbtové svalstvo a minimalizuje tak riziko úrazu, ale zároveň tvorí oporu aj brušnému svalstvu a predchádzame tak úrazu akým je pruh.

Pomocou opasku na cvičenie však môžete zvýšiť aj svoj výkon, nakoľko opaskom stiahnete brušnú dutinu a urýchlite tak stav maximálneho napnutia svalov.

Fitness opasok nie je určený len pre mužov a preto ho odporúčame bez problémov a v záujme ochrany zdravia používať aj ženám.

 

Ako vybrať opasok na cvičenie?

Nylónový opasok na cvičenie

Opasok na cvičenie nemusí byť vždy tvrdý, neohybný, kožený a neskladný. Preto sa 80% opaskov v dnešnej dobe vyrába z nylónu. Je to preto aby ste opasok pohodlne uložili do svojej tašky na cvičenie alebo uskladnili v domácnosti. Opasok je navyše vyrábaný tak, aby vám pekne bez akéhokoľvek rezania priľahol na telo. Ďalšou ich veľkou výhodou je, ich výdrž a ľahké zapínanie na suchý zips.

Tento typ opasku je viacmenej univerzálny a preto ho využije takmer každý či už je to vzpierač, crossfiter alebo klasický fitness športovec. Najmä dámy ocenia výber z rôznych farebných prevedení.

Nylónový fitness opasok na cvičenie je skvelá a hlavne obľúbená fitness pomôcka
Nylónový opasok na cvičenie

 

Kožený opasok na cvičenie

Kožený alebo aj takzvaný vzpieračský opasok na cvičenie majú často polstrované vnútro a zapínajú sa na sponu. Tento typ fitness opasku využijete najmä pri dvíhaní väčších váh a určitých cvikoch, ako je napríklad mŕtvy ťah, drepy alebo podobné vzpieračské cviky. Jeho hlavnou nevýhodou je tvrdosť a neskladnosť.

Kožený alebo takzvaný vzpieračský opasok na cvičenie používame najmä pri dvíhaní väčších váh
Kožený opasok na cvičenie

Opasok na záťaž

Ak vám už nepostačuje váha vlastného tela, máme pre vás k dispozícií opasok na ktorý si viete pripevniť závažie a zvýšiť tak svoj výkon. Váhu pridáte tak, že prevlečiete reťaz cez kotúč a zapnete karabínou. 

opasok na záťaž využijeme najmô ak nám už nestačí váha vlastného tela a potrebujeme pridať záťaž
Opasok na záťaž

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.