10 mája, 2019

Fitness trendy vs. prastaré formy cvičenia

Fitness trendy vs. prastaré cvičenia

Za posledných 20 rokov sa v slovenských fitness centrách vystriedalo už veľa rôznych typov cvičení. Takéto cvičenia alebo lepšie povedané fitness trendy, by sme iba ťažko zrátali na dvoch rukách. Aj kľúč k správnemu zdravému životnému štýlu podlieha moderným trendom, ktoré preberáme z rôznych krajín sveta. Z Nemecka k nám zavítal pilates, z Kalifornie crossfit, flowin vymysleli páni zo Švédska, zumbu zasa poznáme vďaka kolumbijskému tanečníkovi Albertovi „Beto“ Perezovi, TRX cvičenie má pôvod v Amerike a taká intenzívna tabata bola vymyslená zasa v Japonsku . Dokážu však moderné cvičenia obstáť v porovnaní s prastarými formami cvičenia, ktoré mnohé komunity realizujú dodnes?

Dokážu moderné fitness trendy obstáť v porovnaní s prastarými formami cvičenia
Fitness trendy vs. prastaré formy cvičenia

Anglický fanatik Joel Dommett a komik Nishe Kumara navštívili šesť rôznych komunít z rôznych kútov sveta. Joel je fanatik do fitness a vyskúšal už kadejaké formy cvičení. Chcel však na vlastnej koži zažiť aktívny životný štýl spoločenstiev založený na prastarých formách cvičenia ako je kickbox, beh cez hory alebo 24 hodinová ochrana dobytka. S pomocou expertov, ktorých mal pri sebe, sa snažil s domácimi udržať tempo. Jeho kamarát Nish sa zasa zameral na spoznávanie kultúry a miestnej kuchyne. Počas cesty navštívili napríklad masajských bojovníkov v Afrike, šaolinských mníchov či mongolských nomádov. Joel mal možnosť zistiť či jeho západom trénované telo z posilňovní dokáže zvládnuť záťaž, ktorá je pre tieto kmene každodennou rutinou.

Počas cesty navštívili napríklad masajských bojovníkov v Afrike, šaolinských mníchov či mongolských nomádov
Joel je fanatik do fitness a vyskúšal už kadejaké formy cvičení

Či sa fitness cvičenie dokáže vyrovnať prastarým tréningom zistíte v novom seriáli Intenzívny kmeňový tréning, ktorý štartuje v nedeľu, 14.4. o 20:10 na Viasat Explore.

 

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.