6 mája, 2019

Minerálne vody a ich účinky na organizmus

Jednotlivé minerálne vody

Rajec

Minerálna voda Rajec má vyvážený pomer vápniku a horčíku
Minerálna voda Rajec osloví aj tých najnáročnejších

Patrí medzi obľúbené minerálne vody. Uprostred chránenej panenskej prírody Rajeckej doliny sa rodí jedinečná prírodná pramenitá voda Rajec. Prirodzená mineralizácia 316 mg / l, vyvážený pomer vápniku a horčíku a skvelá osviežujúca chuť pramenitej vody Rajec osloví aj tých najnáročnejších a dodá pocit rovnováhy a harmónie. Pramenitá voda Rajec nesýtená, jemne sýtená a sýtená.

 

Magnesia

Minerálna voda Magnesia je bohatá na horčík, no zároveň má nízky obsah sodíka
Minerálna voda Magnesia

Jedinečnosť minerálnej vody Magnesia spočíva v tom, že je bohatá na horčík, no zároveň má nízky obsah sodíka a celkovo je stredne mineralizovaná. Čo to znamená? Pitím Magnesie dopĺňate horčík (Mg) bez toho, aby ste organizmus zaťažovali prebytkom ďalších látok, predovšetkým sodíka (soli).
Minerálna voda Magnesia obsahuje 170 mg horčíka v jednom litri. Vypitím jednej 1,5 l fľaše prijmete 68 % odporúčanej dennej dávky horčíka.

 

Budiš

Minerálna voda Budiš je vynikajúcej chuti a kvality.
Budiš patrí medzi obľúbené minerálne vody

Budiš patrí medzi obľúbené minerálne vody. Neďaleko pôvabnej Gaderskej doliny, v malebnom kraji v srdci Slovenska, v bezprostrednej blízkosti chýrnych Turčianskych kúpeľov vyviera zo zeme prameň vzácnej minerálnej vody vynikajúcej chuti a kvality.

Má osviežujúcu chuť a blahodarné účinky na celý organizmus. Minerálna voda Budiš priaznivo pôsobí na tráviaci systém, dýchací systém a činnosť obličiek. Môže podporiť pečeňovo-žlčové funkcie. Nahrádza nedostatok minerálov a vhodne dopĺňa dennú potrebu vápnika.

 

Korytnica

Minerálna voda Korytnica má vyvážený pomer životne dôležitých minerálov
Minerálna voda Korytnica

Korytnica – Prírodná minerálna voda je výnimočná svojím zložením – má vyvážený pomer životne dôležitých minerálov vápnika a horčíka, nízky obsah sodíka a zároveň lahodnú chuť. Práve vďaka osviežujúcej chuti a výnimočne nízkemu obsahu sodíka je táto minerálna voda ako jedna z mála minerálnych vôd vhodná aj na každodenné pitie.

Minerálne vody Korytnica odporúčame piť aj počas športových aktivít, kedy telo odbúrava minerály a dôležité stopové prvky vo väčšej miere ako zvyčajne, práve minerálne vody tieto straty nahradia tým najprirodzenejším spôsobom.

 

Baldovská

Minerálna voda Baldovská patrí medzi najtradičnejšie balené minerálne vody
Minerálna voda Baldovská

Baldovská minerálna voda patrí medzi najtradičnejšie balené minerálne vody na Slovensku. Pramení v obci Baldovce, ktorá bola v minulosti známou kúpeľnou oblasťou. Je vhodná pri niektorých žalúdočných a črevných chorobách, pri ochorení žlčových, obličkových a močových ciest a aj pri liečbe osteoporózy. Ak hľadáte každodenné osvieženie, je jednoznačne tou najlepšou voľbou.

 

Zlatá studňa

Minerálna voda Zlatá studňa má ľahké zloženie a tak je ideálna na každodenné pitie
Minerálna voda Zlatá studňa

Pod ochranou mohutných jaseňov v malebnej Turčianskej doline sa rodí jedinečný krištáľovo čistý prameň s kvalitou dojčenskej vody vhodnej aj pre tých najmenších. Má ľahké zloženie a tak je ideálna na každodenné pitie pre celú rodinu. Dostupnosť v troch druhoch podľa sýtenia: sýtená, nesýtená a jemne sýtená.

 

 

Salvator

Minerálna voda Salvator je vhodná pri niektorých žalúdočných a črevných chorobách
Minerálna voda Salvator

Prírodná minerálna voda Salvator je vhodná pri niektorých žalúdočných a črevných chorobách, pri poruchách látkovej výmeny, pri cukrovke, dne a pri náchylnosti k tvorbe kamienkov v močových cestách.

 

 

 

Fatra

Minerálna voda Fatra má bohatý obsah oxidu uhličitého
Minerálna voda Fatra

Prvé chemické rozbory v roku 1930 ukázali, že Fatra je vzácna, alkalická sodnouhličitá voda s bohatým obsahom oxidu uhličitého. Jedinečné zloženie minerálov a zásaditý charakter objavenej minerálky ihneď vzbudil pozornosť odborníkov i širokej verejnosti.

Fatra je prírodná, stredne mineralizovaná, hydrogén-uhličitanovo-sodná, hypotonická kyselka s obsahom amoniaku prírodného. Pre svoj zásaditý charakter má priaznivé účinky na ľudský organizmus.

 

Gemerka

Minerálna voda Gemerka dopĺňa dennú potrebu životne dôležitých minerálov
Minerálna voda Gemerka

Pravidelné pitie minerálnej vody Gemerka vhodne dopĺňa dennú potrebu životne dôležitých minerálov – magnézia a vápnika, tým najprirodzenejším spôsobom, v optimálnom pomere 3:1 (Ca:Mg). Ich ideálny pomer zabezpečuje efektívne vstrebávanie. Pomáha tak zvládať každodenný stres, únavu a vracia rovnováhu do života.

 

Mitická

Minerálna voda Mitická má optimálne množstvo vápnika a horčíka
Minerálna voda Mitická

Voda samotná ale nemá žiadne liečivé vlastnosti, tie jej dodávajú až minerály, ktoré získava z podložia hlboko pod povrchom zeme. Každý prameň má neopakovateľné zloženie, no nie všetky výrazne vplývajú na ľudské zdravie. Aby sa minerálna voda mohla právom pýšiť prívlastkom liečivá, musí prejsť zložitým preskúmaním zloženia a jej vplyvu na organizmus človeka. A práve v minerálnej vode Mitická je podľa odborného balneologického posudku optimálne množstvo vápnika a horčíka.

 

Lucka

Minerálna voda Lucka patrí k najlepším pramenitým vodám na Slovensku
Minerálna voda Lucka

Minerálna voda Lucka má nízky obsah dusičnanov, dusitanov, chloridov, fluoridov či sodíka. Lucka má vynikajúcu ľahkú chuť. Koncentrácia jednotlivých katiónov a aniónov ju pritom zaraďuje k najlepším pramenitým vodám na Slovensku aj vo svete vôbec. Lucka pochádza výlučne z chráneného podzemného zdroja, ktorého akosť je už takmer pol storočia nepretržite sledovaná.

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.