9 augusta, 2020

Na čo slúžia odporové gumy – expandery

Expander je posilňovacia guma, ktorá slúži najmä na cvičenie s vlastnou váhou. Na internete nájdete veľa článkov a videí, kde vám ukážu ako s ňou cvičiť. Tieto gumy sú dobré hlavne na spevnenie tela. Existuje mnoho variant s rôznym odporom. Môžete s nimi cvičiť všade. Doma, v posilňovni, vonku, dokonca si ich môžete zobrať na dovolenku. Sú veľmi skladné a na určitú dobu vám vedia nahradiť činky a niektoré stroje. Z dlhodobého hľadiska sa však neodporúča cvičiť iba s odporovými gumami. Platí to teda hlavne pre ľudí, čo chcú naberať veľa svalovej hmoty. Ale pre takých športovcov sú skvelé na stabilizáciu. Každý aktívny športovec by ich mal mať doma. Dokážu efektívne posilniť a spevniť určitú časť tela, či už sú to ruky, chrbát alebo nohy.

Odporové gumy sa používajú aj pri cvičení s činkami. Napríklad, keď pri drepoch neviete udržať stabilitu kolien, tak si túto gumu umiestnite na obe kolená. Na činku si dáte menšiu váhu a drepujete tak, aby guma bola stále napnutá a cítili ste mierny odpor.

Ako inšpiráciu si môžete pozrieť naše video TOP 10 cvikov s odporovou fitness gumou.

Novinka na našom e-shope!

Doposiaľ ste na našom webe mohli nájsť oranžovú (slabú), zelenú (silnú) a modrú (veľmi silnú) odporovú gumu. Po novom k nim pribudla žltá (veľmi slabá), červená (stredne silná) a čierna (extra silná). Gumy sú značky BLACKROLL a majú patent OEKO-TEX®. Sú z komfortného a pružného textilného materiálu, sú extrémne odolné a majú dvojročnú záruku.

Komentáre

Komentárov