apríl 10, 2017

Aké oblečenie do posilky?

Je šport pravidelnou súčasťou vášho života? Neviete si predstaviť čo i len týždeň bez dobrého behu, dvíhania činiek, prípadne bez jógy? Pravdepodobne áno, inak by ste neboli na blogu so športovým zameraním.
Určite ste už riešili problém s tým, čo si obliecť, keď si plánujete poriadne zamakať v posilke, alebo spáliť kalórie vonku pri cardio cvičení. Kvalitné oblečenie na cvičenie Vás dokáže posunúť vpred.

Ako si vybrať správne oblečenie na cvičenie?

Zohľadňovať by sme mali najmä funkčnú stránku oblečenia a v neposlednom rade komfort. Ten je dôležitý najmä kvôli psychickej stránke. Predsa len, keď vás tlačí oblečenie v určitých fyzických partiách, nemôžete sa poriadne sústrediť na činnosť, ktorú práve vykonávate. Problém sa však dá riešiť už vopred, a to správnym výberom fitness oblečenia. Taktiež, keď idete hrať hokej, Tak si neobujete kopačky. Predtým než sa rozhodnete zamakať na svojej postave a budete dvíhať ťažké závažia v posilňovni, zaopatrite si vrchnú aj spodnú časť outfitu, ktoré sú vyrobené z odolného materiálu. Netreba zabúdať ani na ďalšie vlastnosti, ktorými sú roztiažnosť a dobrá absorbcia potu. Pri dvíhaní závažia je dobré mať aj pevnú obuv kvôli stabilite. V závislosti na cvikoch a partiách, ktoré zrovna cvičíte, je potrebné prispôsobiť, čo máte práve na sebe. Pretože každá činnosť si vyžaduje niečo iné.

športové oblečenie
Ideálne ženské oblečenie na cvičenie.

Ženské športové oblečenie

Každý pripustí, že naše jemnejšie pohlavie sa viac vyžíva vo výbere oblečenia a iné to nie je ani pri športe. Pre ženy sa ako spodná časť odevu na fitness odporúčajú legíny zo syntetického odolného materiálu, ktoré majú veľkú výhodu. Zvýraznia ich ženskosť a vycvičenú postavu, posilnia sebavedomie a vy máte prehľad o viditeľnom progrese.
Legíny je možné zakúpiť aj s push-up efektom. Legíny sú okrem iného vhodné aj na cvičenie s fitloptou. Ak vám legíny „nevoňajú“, môžete ich nahradiť šortkami (hlavne v lete).

Cvičenie s vlastnou váhou

Cvičíte radšej s vlastnou váhou, než s činkami? Ak preferujete takéto cvičenia a najmä, ak ste milovník street workoutu, tak oceníte skôr iné oblečenie. Drepy, kliky, zhyby na hrázde alebo dipy na bradlách, to si, aj kvôli nadmernému poteniu, vyžaduje vysokú priedušnosť materiálu. Netreba zabúdať na to, že pri kalistenike vaše telo vyvíja obrovské množstvo rôznych pohybov, preto je potrebné chladiť vaše telo čo najlepšie, aby ste sa vyhli nepríjemnému a nadmernému poteniu.

oblečenie na cvičenie jógy
Na jógu si vyberte čo najpohodlnejšie oblečenie.

Pre fanúšikov jógy

Milovníci jógy miesto tvrdej driny v posilke vsadili na relax a meditáciu, aby si mohli poriadne prečistiť telo i mysel. Aj z toho dôvodu sa preto oblečenie príliš nelíši od bežného domáceho oblečenia. Mäkké trištvrťové tepláky a tričko s krátkym, alebo žiadnym rukávom, hravo vyriešia dilemu, čo si obliecť na hodinu jógy.

Beh a kardio

Bežci majú vo zvyku opakovať ten istý pohyb a to počas dlhej doby. Čím dlhšie bežíme, tým je naše telo viac unavené a dostavuje sa pocit ťažkých nôh a rúk. Z toho dôvodu sa pri kúpe rozhodujte pre čo najľahší materiál s maximom priedušnosti, pretože telo potrebuje pri behu dýchať. Uľahčí vám to každý krok až do momentu kým si nepoviete dosť! Základom sú ľahké, ale zároveň pevné topánky, ktoré umožnia telu mať dobrú stabilitu a  zároveň ho neobmedzujú v pohybe.

 

Ukážte nám, čo najradšej nosíte oblečené pri cvičení vy, alebo si pozrite náš instagram a inšpirujte sa!

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *