september 28, 2017

Prečo začať používať kompresné ponožky?

Ešte stále neviete prečo používať kompresné ponožky, kompresné podkolienky alebo kompresné návleky?

Kompresné produkty prešli dlhoročným vývojom a aj vďaka modernej technológií použitej pri ich výrobe a spracovaní sú dnes nevyhnutnou súčasťou regenerácie, nie len pre profesionálnych športovcov ale aj pre bežných spotrebiteľov.

Kompresné ponožky
Kompresné podkolienky sú vhodné počas cvičenia a taktiež na urýchlenie regenerácie.

Kompresné ponožky a kompresné návleky nám pomáhajú nie len s urýchlením regenerácie, ale zároveň poskytujú svalom aj oporu pri behu a chránia ich pred nadmerným zaťažením. Podkolienky a návleky napomáhajú znižovaniu svalových otrasov čím sa zároveň znižuje aj riziko poranenia svalov.

Kompresné podkolienky určite vaše nohy ocenia aj v prípade dlhých ciest alebo státia, nakoľko slúžia ako prevencia vzniku cestovnej trombózy a zabraňujú pocitu „ťažkých nôh“. V neposlednom rade slúžia aj ako prevencia proti kŕčovým žilám.

V našej ponuke nájdete široký výber kvalitných kompresných ponožiek a návlekov od českého výrobcu. Použiť ich môžete pri akomkoľvek športe, či už ide o cyklistiku, beh, crossfit alebo turistiku.

Kompresné podkolienky
Sú vhodné aj ako prevencia proti kŕčovým žilám.

Ako si správne a rýchlo navliecť kompresné podkolienky?

Ak ste sa už rozhodli zaobstarať si kompresné podkolienky, tak tu máme pre vás užitočné tipy ako si ich rýchlo a jednoducho navliecť a to aj v prípade ak vaše nohy budú mokré.

Správne kompresné podkolienky (nehovoríme o napodobneninách) majú stupňovanú kompresiu a navliecť si ich na nohu nie je vždy jednoduché. Určite vám však neodporúčame spôsob ktorý väčšina žien používa na navliekanie pančušiek (zrolovať, navliecť na špičku nohy a natiahnuť).

Pri navliekaní podkolienky sa najprv uistite či máte podkolienku na pravú či ľavú nohu. Rukou siahnite do vnútra podkolienky a chyťte pätu, ktorú následne vytiahnete (obrátite naruby) okrem chodidlovej časti. Pomocou použitia palcov podkolienky čo najviac roztiahnite vsuňte špičku, chodidlo a podkolienky v pätovej časti vyrovnáte. Následne za použitia palcov chytíte zvyšok podkolienky a natiahnete na lýtka.

Celý postup navliekania si môžete však pozrieť aj na našom videu.

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.