november 30, 2017

Chcete ísť prvýkrát do fitka a nevyzerať ako blbec?

Pár jednoduchý pravidiel pokiaľ sa chystáte prvýkrát do fitka

Chcete ísť prvýkrát do fitka a nechcete byť pod stresom čo a ako tam funguje? Ak áno, potom si určite prečítajte tento článok, kde sa dozviete 10 jednoduchých pravidiel ako to vo fitku chodí.

fitko
Jednoduché pravidlá vďaka ktorým budete vo fitku ako doma.

1. Hygiena

Aj keď to znie divne, ale prvé zo základných pravidiel je dodržiavanie hygieny.
Poďme si tieto pravidlá pripomenúť.

– Čistý uterák
so sebou by ste vo fitku určite mali mať uterák a používať ho aj ako podložku na stroje, nakoľko ani vám by sa určite nepáčilo, ak by vám niekto prenechal stroj s veľkou škvrnou potu na lavici.

– Čisté a nezapáchajúce oblečenie
Do posilňovne si treba nosiť vždy čisté nezapáchajúce oblečenie na prezlečenie. Veľa ľudí si myslí, že oblečene po jednom tréningu nesmrdí, ale opak je pravdou.

– Čistá obuv
Čistá obuv by mala byť pre každého samozrejmosťou, nakoľko aj doma sa prezúvate prípadne vyzúvate.

– Sprcha
verejné sprchy sú známe plesňou a preto odporúčame používať žabky alebo inú vhodnú obuv. Ochránite si svoje nohy a zároveň sa nebude pleseň roznášať ďalej.

2. Upratujte po sebe

Tým máme na mysli všetko. Či už ide o odpratávanie náradia alebo činiek na svoje miesto kam patria, alebo odpratanie prázdnych sprchových gélov a odpadkov do koša a nie pod/nad skrinky.

3. Hádzanie s činkami

Stáva sa, že si občas naložíme viac ako zvládame, veď sme vo fitku a tam je to o výzvach. Ale pokiaľ budete púšťať činky z výšky na zem, verte nám, že veľa ľudí z toho hluku nadšených nebude. Hádzanie činkami je povolené možno v nejakých halách alebo crossfit centrách, ale v posilňovni alebo fitness centre určite nie.

4. Fitko nie je callcentrum

Niektorí ľudia si mýlia fitko a callcentrum. Na vaše telefónne rozhovory nie je nikto zvedavý a preto si skúste svoje osobné veci vyriešiť inde a nie vo fitku. A už keď sme pritom. Čo je to za tréning pri ktorom máte čas telefonovať alebo chatovať?

fitko1
Vo fitku sa budete cítiť lepšie ako doma.

5. Ste chorý? Zostaňte doma

Všetci určite vieme aký vzduch je vo fitku, keď tam práve cvičia viacerí športovci. Skrátka, ledva lapajú po čerstvom vzduchu ktorý je aj tak so závanom potu a teraz si predstavte, že príde do tejto miestnosti človek ktorý má chrípku. Výsledok? Do týždňa majú chrípku všetci. Do fitness centra určite nechoďte ak ste chorý aj tak váš tréning bude stáť za nič. Radšej chorobu poriadne vyležte aby ste mohli na najbližšom tréningu podať vytúžený výkon.

6. Nerobte zo seba trénera ak ním nie ste

Určite poznáte tie typy ľudí čo všetko vedia a každému chcú poradiť aj keď veľa krát sami tomu nerozumejú o čom hovoria. Nie predsa od veci niekomu poradiť ak vidíme, že naozaj sa cvičenie nerozumie a mohol by si ublížiť. Ale neustále niekomu sa starať do techniky alebo cvikov? To nechajte radšej na profesionálnych trénerov.

7. Buďte ohľaduplný

– Berte ohľad aj na ostatných športovcov a nezaberajte im zbytočne na dlho stroje. Pokiaľ si aj na chvíľku odskočíte uvoľníte svoje miesto pre ostatných.

– Pomôžte druhým ak bude treba. Neviete kedy budete potrebovať pomôcť vy.

– neposmievajte sa!! No a čo ak je niekto príliš tučný? Veď na to prišiel do posilňovne aby s tým niečo spravil. Niekto je nešikovný? Namiesto vysmievania mu radšej ukážte ako na to.

– Dodržujte pravidlá posilňovne alebo fitka

8. Hudba

Každý zdieľa iný hudobný vkus a preto si treba hudbu púšťať cez slúchadlá a dajte si pozor aby vám hudba nehučala na celé fitnessko. Určite si tak ušetríte svoj sluch a ostatní vám budú určite veľmi vďačný.

9. Trápne kecy

„Teda krasavica, ty máš ale pekný zadoček“ alebo „ty vieš ako pekne drepovať“ . Tieto vety môžeme väčšinou počuť od sebavedomých chlapcov z posilky. Otravujú nie len dotyčné dámy ale aj nás a preto vás prosíme prestaňte s tým.

10. Hučanie a vzdychanie

Všetci si potrebujeme občas hlasito vzdychnúť. Ale pokiaľ už kričíte na celú posilňovňu a ešte ste nedali ani činku zo stojanu dolu, tak nám verte, že nikto na váš krik nie je zvedavý.

Skúste preto držať kontrolu nad váhou ktorú si nakladáte a vyhnúť sa tak zbytočnému kriku. Zaujmite ľudí radšej svojím vypracovaným telom a nie hlukom.

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.