apríl 10, 2017

Úvod – street workout a prečo ho cvičiť?

Zaujíma Vás kde vznikol street workout a čo to street workout vlastne je? Rozmýšlate, že sa tomuto skvelému športu začnete venovať? Tak potom tento článok je práve pre Vás.

Odkiaľ je myšlienka street workoutu?

Momentálne je street workout už vo svete celkom populárny a stále si získava svojich fanúšikov. Tento štýl je už známy tisíce rokov, ale šíriť do sveta sa začal až pomocou videí, ktoré pochádzali prevažne z černošských častí New Yorku. Prečo práve odtiaľto? Pretože táto populácia pochádzala z chudobných štvrtí a nemala dostatočné finančné prostriedky aby mohli chodiť do posilňovne. Cvičili prevažne na ulici, alebo v parku a ako tréningový nástroj využívali svoje telo. Za pár rokov však ukázali, čo môže človek dosiahnuť využívaním tejto metódy cvičenia.

street workout
Cvičenie na čerstvom vzduchu

 

Čo je to street workout

Už samotný názov nám napovedá, že ide o cvičenie vo vonkajšom prostredí pomocou využitia funkčného tréningu a kalistenik, čo znamená cvičenie pomocou vlastnej váhy. Pri tejto metóde cvičenia využívame množstvo typov drepov, klikov, zhybov, šprintov, statických držaní tela a podobne. Metóda cvičenia street workout nie je vôbec jednoduchá, ale jej pomocou rozvíjate silu, flexibilitu, koordinačné vlastnosti, vytrvalosť a aj keď sa to nezdá, tak aj svalový objem. Aj pri tomto športe však nezabúdajte na regeneráciu, ktorá predchádza zraneniam.

street workout
Tento druh cvičenia je vhodný pre obe pohlavia

Výhody

Asi najväčia výhoda street workoutu je hlavne v tom, že nepotrebujete chodiť do posilňovne a na odcvičenie Vám postačujú jednoduché preliezky, voľný priestor a vlastné telo.

Street workout môžeme odporučiť všetkým ľudom ktorí sa majú chuť fyzicky rozvíjať, alebo aj tým ktorí street workout ešte nevyskúšali. Je to fyzicky náročný šport pri ktorom sa určite zapotíte.
Skúste ho pridať do svojho cvičebného plánu najprv jedenkrát za týždeň a uvidíte, že o chvíľu sa stane pravidelnou súčasťou vášho cvičenia.

Čo si myslíte o street workoute a cvičení s vlastným telom vy? Dajte nám vedieť do komentárov, či by ste chceli viac článkov o tejto téme.

Komentáre

Komentárov

Obchod so športovými potrebami, módnym športovým oblečením a doplnkami výživy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *